Kniha The prophecy of angels - informace ZDE

Kniha se zatím píše. Zatím sem budu dávat charaktery a informace.

Prosinec 2011

Anketka

31. prosince 2011 v 16:48 | Maky Shanigan |  Diary
Ahoj. Tak jsem se rozhodla udělat takovou malou anketu. Hlasujte pokud chcete. Je v celém článku.
Dneska je silvestr. Takže zítra už bude konečně magické datum 1.1.2012.Kdo se bojí Konce světa? A kdo věří? Já teda ne. A co budete dnes dělat? Já se nejspíš budu nudit a čučet na telku... Tak se zatím všichni mějte... Maky Shanigan

Darken Rahl

31. prosince 2011 v 16:34 | Maky Shanigan |  Darken Rahl

Darken Rahl

Byl syn Panise Rahla a po jeho smrti se stal Lordem Rahle on, jelikož měl dar.Stal se tyranem, který poté co se upsal Strážci podsvětí, dokázal procházet skrz Hranice. Poté, co se Hranice mezi Středozemím a D´Harou zřítila, začala lidová mírová armáda ve jménu Otce Rahla, "spravedlivého a moudrého" vládce, obsazovat země Středozemí. Brzy na to padl i Aydindril a rada Středozemí byla nahrazena věrnými D´Haře. Vypadalo to, že ho nikdo nedokáže zastavit. Během obsazování Středozemí zakázal činnost zpovědnic a tím je odsoudil všechny na smrt, o což se postaraly čtyřky, vysílané Demminem Nassem, vrchním velitelem a ochráncem Darkena Rahla. Bohužel Matka zpovědnice unikla a podařilo se jí sehnat Prvního čaroděje, který jmenoval Hledače pravdy. A tak začal hon.

Zeddicus Zu'l Zorander

31. prosince 2011 v 16:29 | Maky Shanigan |  Zeddicus Zu'l Zorander

Zeddicus Zu'l Zorander

Pro lid z Hartlandu byl Zedd znám jen jako starý a šílený poustevník, který si povídá s kuřaty a stojí nahý na skále, odkud pozoruje mraky. Ve skutečnosti však dohlížel na Richarda Cyphera a na jeho dospívání, jelikož Zeddicud Zu'l Zorander není nikdo jiný než moudrý a mocný čaroděj prvního řádu, který chrání Richarda po celou dobu jeho života a skrývá ho před silami Darkena Rahla.
Proroctví totiž ukazuje, že Richard je prvním pravým hledačem pravdy za posledních tisíc let a je předurčený ke svržení Rahlovi vzrůstající tyranické vlády černé magie. A tak se Zedd musel ujistit, že dítě, tedy budoucí muž, dokáže naplnit svůj osud. Následně poté, co se proroctví projevilo, začal Zedd vyučovat Hledače. Ukazoval Richardovi jak kontrolovat a využívat magické síly Hledačovi prastaré a mocné zbraně, Meče Pravdy. Také mu posktyl dobré rady a trénink, které jeho netrpělivý a tvrdohlavý student bude potřebovat k přežití při nebepečné cestě napříč Středozemím.


Richard Cypher

31. prosince 2011 v 16:26 | Maky Shanigan |  Richard Cypher

Richard Cypher (Rahl)

Richard Cypher byl obyčejný lesní průvodce, který zná nazpaměť všechny stezky okolo svého domovského města, Hartlandu, které se nachází v části světa zvaném Západozemí.
Richard od mala vzhlížel ke svému staršímu bratrovi, Michaelovi, který se stal Prvním radním.
Po smrti jejich matky oba dva chlapce vychovával jejich otec George.
Richard měl nudný a obyčejný život s minimem povinností a starostí, dokud ho osud nespojil se záhadnou ženou, Kahlan Amnell. Následně se od Zedda, kterého měl doposud za starého blázna, dozvěděl o tom, kdo vlastně je. Odhalila se mu pravda.
Je mužem, kterého si vybralo proroctví. Bude vládnout Mečem pravdy a jeho osudem je porazit tyranského vládce Darkena Rahla.

Cara = Mord - Sitha

31. prosince 2011 v 16:23 | Maky Shanigan |  Cara

Cara

Cara patří do řádu žen, které vyznávají mučení a krutost. Říkají si Mord-Sithy.
Když Paní Denna selhala při úkolu v zabít Richarda Cyphera, byla Cara pověřena samotným Darkenem Rahlem, aby eliminovala hrozbu Hledače jednou pro vždy.
Ale místo toho, aby vykonala svou misi, pomohla Hledači naplnit proroctví, aby si zachránila život. A tak Hledač zabil Darena Rahla a ukončil tak jeho vládu tyranie.
Cara si nevybrala jednu ze stran v probíhající bitvě mezi dobrem a zlem. Ona je prostě na své vlastní straně.
Cara udělá cokoliv, když cítí, že je nutnost ochránit své vlastní zájmy.
A jestliže to to znamená spolupracovat s Hledačem Richardem Rahlem, novým Lordem Rahlem (bratrem Darkena Rahla), tak spolupracovat bude...

Kahlan Amnell

31. prosince 2011 v 15:46 | Maky Shanigan |  Kahlan Amnell

Kahlan Amnell

Je Matkou zpovědnicí celého Středozemí. Poté, co Darken Rahl, syn Panise Rahla, začal roztahovat své ruce nad Středozemím, rozhodla se Kahlan najít Čaroděje prvního řáda Zeddicuse Zu'l Zorandera. Jejím cílem bylo najít Čaroděje prvního řádu, který by jmenoval nového Hledače pravdy.
Čaroděj Zedd jmenoval Hledačem Richarda, který měl porazit Darkena Rahla.
Kahlanina Matka si vybrala za svého druha krále Wyborna Amnella z královtví Galea, aby její dcera zpovědnice měla za otce někoho silného. Během těhotenství Kahlanina matka potkala kouzelnici Adie, která ji dala náhrdelník, který měl ochraňovat Kahlan v lůně.
Její otec měl přikázáno učit Kahlan bitevní taktiku a šerm. A on to dělal rád a pohotově, jelikož mu to přikázala zpovědnice (Kahlanina matka). A tak se Kahlan byla obeznámená s bojovou taktikou a šermem, což se jí v budoucnu mnohokrát hodilo.

Richard Cypher as SEEKER- photos

31. prosince 2011 v 15:40 | Maky Shanigan |  Richard Cypher
Moje nejoblíbenější obrázky... :)

Životopis - T. Bethell

29. prosince 2011 v 21:21 | Maky Shanigan |  Tabrett Bethell
Datum narození:
Květen 1982, Sydney, New South Wales, Austrálie
Výška:
5 '8 "(1,73 m)

Biografie:
Tabrett Bethell je talentovaná australská filmařka, modelka a herečka divadla. Před svou hereckou kariéru dělala roztleskávačku Sharks NRL (National Rugby League) Cronulla. Byla také předlohou modelkou agentury Chadwick v Austrálii. Bethell studovala na špičkové Australia's Leading Film and TV School Screenwise. Začala svou hereckou kariéru v roce 2009, kde hrála Mord'Sithu jménem Cara v sérii, "Legend of the Seeker" (2008). Poté, co série byla zrušena v roce 2010, hrála v australském thrilleru Clinic (2010/II). Dostala dvě hlavní role ve filmech a jednu v australském televizním seriálu "Policajti LAC" (2010).
V roce 2011, Tabrett hraje v televizním seriálu "Poe" jako Sarah, múzu slavného spisovatele Edgara Allana Poea.

Zajímavosti:
Rty, maličkosti, Absolvent na Screenwise Film & TV School v Sydney Austrálie, modelka pro Chadwick agentury, její jméno znamená "Celebration", není na žádné sociální síti jako Twitter nebo Facebook, její oči jsou zelené, její vlasy jsou hnědé.
Je pojmenovaná po ulici v Sydney, "Tabrett Street", tak to skončilo, když se její rodiče nedohodli jak ji pojmenovat, ještě v nemocnici (matka chtěla "Siobhan," a její otec chtěl, "Murray"). Její otec šel na procházku, viděl název ulice, a vrátil se do nemocnice a matka řekla: "Ano, to je ono!".

Životopis - C. Parker

29. prosince 2011 v 21:10 | Maky Shanigan |  Craig Parker
Craig Parker se narodil před 38 lety na ostrově Fidži, ale už jako dítě se přestěhoval se svými rodiči na Nový Zéland, kde se stal jedním z nejznámějších novozélandských herců a bavičů.

Poprvé se objevil na televizní obrazovce už v devíti letech v show nazvanou HOT SHOTS. Poté, co posbíral zkušenosti, začal se vedle televize věnovat i divadlu, kde si zahrál v roce 1991 i roli Macbetha, jehož režie se ujal Micheal Hurst, u nás známý především jako parťák Herkula ze stejnojmenného seriálu. Od roku 1987 se Craig Parker věnuje také stand up comedy a divadelní improvizaci.

Zásadní průlom v Craigově kariéře přišel v roce 1992, kdy se objevil jako Guy Warner ve velmi oblíbeném novozélandském seriálu SHORTLAND STREET, kde působil čtyři roky. Poté si zahrál několik epizodních rolí v seriálech XENA a MLADÝ HERKULES.

Celosvětovou pozornost přinesla ale Craigu Parkerovi až role blonďatého Elfa z veleúspěšné trilogie PÁN PRSTENŮ zfilmované podle předlohy J.R.R. Tolkiena. Jeho postava Haldira z Lórienu, která se objevila v prvním dvou dílech, byla kritiky přijata velmi dobře.

Craig Parker nicméně podle svých slov zůstává v srdci hlavně bavičem. Ovládá francouzštinu a mezi jeho oblíbené koníčky patří plavání, plachtění, dobré jídlo a samozřejmě hraní.

Životopis - B.Spence

29. prosince 2011 v 21:09 | Maky Shanigan |  Multimédia
Narodil se 17. Září roku 1945 v Aucklandu v Austrálii. Zde také vystudoval herectví na Hendersonově vysoké škole. S jeho 199 cm je často obsazován ve sci-fi nebo fantasy žánrech. Můžeme ho znát z filmů MAD MAX 2, nebo např. z PÁNA PRSTENŮ: NÁVRAT KRÁLE kde hrál Sauronova ústa. Zúčastnil se i na BBC projektu WALKING WITH DINOSAURS, kde prováděl po světě dinosaurů. V současnosti má dvě děti a manželku Jenny, bydlí spolu společně v rodném městě Aucklandu.