Kniha The prophecy of angels - informace ZDE

Kniha se zatím píše. Zatím sem budu dávat charaktery a informace.

Životopis - C. Parker

29. prosince 2011 v 21:10 | Maky Shanigan |  Craig Parker
Craig Parker se narodil před 38 lety na ostrově Fidži, ale už jako dítě se přestěhoval se svými rodiči na Nový Zéland, kde se stal jedním z nejznámějších novozélandských herců a bavičů.

Poprvé se objevil na televizní obrazovce už v devíti letech v show nazvanou HOT SHOTS. Poté, co posbíral zkušenosti, začal se vedle televize věnovat i divadlu, kde si zahrál v roce 1991 i roli Macbetha, jehož režie se ujal Micheal Hurst, u nás známý především jako parťák Herkula ze stejnojmenného seriálu. Od roku 1987 se Craig Parker věnuje také stand up comedy a divadelní improvizaci.

Zásadní průlom v Craigově kariéře přišel v roce 1992, kdy se objevil jako Guy Warner ve velmi oblíbeném novozélandském seriálu SHORTLAND STREET, kde působil čtyři roky. Poté si zahrál několik epizodních rolí v seriálech XENA a MLADÝ HERKULES.

Celosvětovou pozornost přinesla ale Craigu Parkerovi až role blonďatého Elfa z veleúspěšné trilogie PÁN PRSTENŮ zfilmované podle předlohy J.R.R. Tolkiena. Jeho postava Haldira z Lórienu, která se objevila v prvním dvou dílech, byla kritiky přijata velmi dobře.

Craig Parker nicméně podle svých slov zůstává v srdci hlavně bavičem. Ovládá francouzštinu a mezi jeho oblíbené koníčky patří plavání, plachtění, dobré jídlo a samozřejmě hraní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama