Kniha The prophecy of angels - informace ZDE

Kniha se zatím píše. Zatím sem budu dávat charaktery a informace.

Únor 2012

Čím je vlastně zrcadlo...??

29. února 2012 v 8:12 | Maky Shanigan |  Téma týdne
Čím je vlastně zrcadlo?
-Často se uvádí, že se neodráží v zrcadle upíři. V některých případech se dokonce uvádí, že se upíár svého odrazu v zrcadle bojí. Malým dětem proto byla vkládána do postýlek malá zrcátka na ochranu.
-Také se věří, že zrcadla jsou odrazem vlastní duše. Prastaří indiáni dokonce věřili, že zrcadlo vám může ukrást vaši duši. Že se uvězníte v zrcadle.
-Jiní zase věřili, že je to průchod do jiné dimenze. Znáte te pocit, když se dívate do zrcalda a díváte se upřeně sami sobě do oči, když tu najednou pohne váš odraz hlavou nebo rukou? Já ano... Ale jde spíš jen o pocit.. :)
-Také pověra, že se někdo v zrcadle nevidí mohla vzniknout i jako důsledek specifické psychické poruchy - negativní heautoskopie, při níž člověk nevidí svůj obraz v zrcadle.

Tak co myslíte vy??

New dess... XD

23. února 2012 v 20:50 | Maky Shanigan |  Diary
Ahoj..
Tak jsem se zase jednou nudila a udělal jsem new dess. Chci tím dessem říct, že tenhle blog už není vůbec jenom o Legend of the seeker, jak byl původně, ale je i o jiných mých oblíbených seriálech, filmech atd. Kdybyjste měli nějaké náměty, co udělat a co kam přidat, tak se ozvěte...

13.2.-19.2.2012 - Návštěvnost

22. února 2012 v 15:06 | Maky Shanigan |  Návštěvnost
Návštěvnost za tyden (13.2. 2012 - 19.2. 2012) je:
Pondeli: 11
Utery: 8
Streda: 21
Ctvrtek: 19
Patek: 16
Sobota: 13
Nedele: 12

Celkem: 100

Celý týden celkem slušný počet. Díkes, ale nejspíš to bude tím, že jsem se blogu konečně pořádně věnovala a měla jsem o prázdninách na něj čas....

Krucíííí...

22. února 2012 v 15:01 | Maky Shanigan |  Diary
Ahoj... Tak jsem se byla dneska ostříhat u kamarádky na praxi. Potřebovala model. Byla jsem tam až do jedný, takže jsem se ulila z celý školy. Ale krása. Moc se mi to líbí. Lucinka jse fákt šikovná. Zkrátila mi to a hodně. Mám teď vlasy po ramena a sestříhaný. A k tomu mám ofinku. :) Fakt je to mco hezký...Ale problém je, že mamka to ještě neví. To bude překvápko, až přijedu v pátek z intru. Ale stejně Lucí, děkuju ti moc... :) A co jste dělali celej den vy?

Svatyně??

20. února 2012 v 18:30 | Maky Shanigan |  Diary
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, jestli by bylo dobré přidat seriál Svatyně (Sanctuary). V hlavních rolích je Amanda Tapping, Robin Dunne a Ryan Robbins.
Dr. Helen Magnus je vědkyní, která se zabývá sbíráním tvorů, kteří jsou nějakým způsobem zvláštní, ať už proto, že se snaží je zachránit před člověkem, který by je svým jednáním mohl zahubit, nebo proto, aby naopak lidstvo ochránila před těmito tvory. Za tímto účelem, provozuje tzv. Útočiště, místo, kde tito tvorové mohou žít, bez obav z toho, že budou pronásledováni a zabíjeni. V její práci jí pomáhá Dr. Will Zimmerman, vynikající psycholog a její dcera Ashley, která je velmi zdatnou bojovnicí. Společně pak objevují tvory, o kterých se vypráví pouze v pověstech a bájích...

Nápis na schodech v Atlantidě

18. února 2012 v 20:54 | Maky Shanigan |  sga
We hold the seas the truth.
A hearty welcome to those of other worlds.
Visiting our house for the first time and come again.
Absence has weighed heavily on our souls we are
to those returning you have been gone too long and our
as we leave for distant worlds we pledge to respect the lands of
whole again that you are among us and we celebrate you being here again.
Our neighbours and to act with integrity as ambassadors in peace time
inhibitants of this world and all we may ever know we will always strive to.
From tyranny may seek shelter under our roof and knat our people lay
down their lives to protect the weak and the just let this be our pledger or hose.
Come in peace as we going gace and you will be welcome on our shores forever more.

Neručím za překlad. Možná někde budou chybky, ale to se stane... Přeloženo z otohoto obrázku:

Amazing SPIDERMAN 2012

18. února 2012 v 16:33 | Maky Shanigan |  Fantasy
V roce 2012 nás také čeká remake na film spiderman, ale nevrací se k nám starý známý Tobey ale nová tvář herce Andrewa Garfilda. Je mi tak trochu sympatičtější než původní. Film má lepší kvalitu. Máme tu nového nepřítele. Změna je také ve střílení pavučin. Nerostou z ruky, ale s přístroje. :)) Ale jiank se hodně těším. Co říkáte vy?Ghost rider: Spirit of vegeance - 17.2.2012

18. února 2012 v 16:27 | Maky Shanigan |  Fantasy
Takže včera nám vyšel novej filmeček. Je to Ghost rider 2: Spirit of vegeance. Podle traileru vypadá dooost dobře. A navíc se vrací můj oblíbený Nicolas Cage.
OFFICIAL POSTER

TRAILER:

Maska (The mask) 1994

18. února 2012 v 16:07 | Maky Shanigan |  Komedie
Bankovní úředník Stanley Ipkiss je nešika a smolař, a navíc nemá ani štěstí v lásce. Jednoho dne se ale jeho život změní. Cestou z práce mu na mostě vypoví službu auto a Stanley zahlédne v řece starobylou dřevěnou masku plovoucí na hladině. Mladík masku vyloví, a když si ji později téhož večera náhodou nasadí, promění se v bytost se zelenou tváří, která má schopnosti kresleného hrdiny a využívá animovaných rekvizit. V masce je z něj úplně jiný člověk: vytrestá svou zlou bytnou, na ulici přechytračí partu násilníků, potrestá podvodníky v autoopravně. Před policejním poručíkem Mitchem Kellawayem, jenž podivné noční události vyšetřuje, Stanley předstírá nevědomost. Ostatně sám si není jist, jestli se mu všechno jenom nezdálo.


Ůnorové vydání EW Magazine

18. února 2012 v 14:12 | Maky Shanigan |  tvd