Kniha The prophecy of angels - informace ZDE

Kniha se zatím píše. Zatím sem budu dávat charaktery a informace.

Erdogan Atalay - životopis

17. února 2012 v 9:55 | Maky Shanigan |  Erdogan Atalay
Erdogan Atalay se narodil 22. září 1966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká.
První kontakt s herectvím měl v osmnácti letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažován do divadelní hry "Aladin a kouzelná lampa". Jeho působení se však omezovalo na statování v komparsu, ale protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v jedenadvaceti letech studovat scénické umění na Hamburské univerzitě. Brzy se začal objevovat v menších rolích v Hamburských divadlech. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka Greca v seriálu pro mládež s názvem "Hudba po troškách" (Muzik groschenweise). Dále se objevil v seriálech Dvojité nasazení, Hlídka, Klaun...
Největší úspěch však získal až v rolí vrchního komisaře Semira Gerkhana v seriálu Kobra 11, kde začal hrát od roku 1996. V roce 2000 si zahrál hlavní roli v dvoudílném televizním filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), byla to postava poštovního doručovatele Markuse Schneidera.
Erdogan má rád adrenalinové sporty, mezi jeho koníčky patří jízda na kolečkových bruslích, tu uplatnil i ve filmu "Smrt in-line" (Maximum Speed), dále je to potápění, seskoky s padákem, rád jezdí na koni, i když, jak sám říká na tuto zálibu mu nezbývá moc času a je vděčný, když si v seriálu Kobra 11, může na koni zajezdit.
Nebezpečí se nebojí, mnoho krkolomných scén v seriálu Kobra 11 natáčel sám bez zastoupení kaskadéra. Jako například skok z vrtulníku v epizodě Děti slunce, skok z veletržní věže v Kolíně nad Rýnem v epizodě Láska až za hrob a mnoho dalších. Erdogan se věnuje se také psaní, napsal některé předlohy k epizodám v Kobře 11, např. epizoda s názvem Mat.

Se svojí životní partnerkou Astrid Ann Marií Pollmannovou žije střídavě v Berlíně a v Kolíně nad Rýnem. Co se Erdoganovi na roli Semira líbí, "Semir je kliďas, nebojí se riskovat a převzít odpovědnost za životy druhých. Je mi hodně podobný. Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi dovolují ukázat různé stránky její povahy. Tento vývoj neustále pokračuje a Semir tak získává zajímavou osobnost."
Erdoganovi 22.11.2002 přišla na svět císařským řezem v 8:52 Amira Pauleta Melisande. 13.8.2004 se Erdogan s Ann Marií oženil, svatba se konala v Berlíně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama